TÜRK KOMANDOLAR’DAN İNANILMAZ ZORLUKTAKİ EĞİTİM | ISPARTA EĞİRDİR DAĞ KOMANDO OKULU#eğitim #sondakika #gündem #meb #ösym #msü #yks Haberleri

#eğitim #sondakika #gündem #meb #ösym #msü #yks #eğitim #eğitimbilimleri #sondakikahaberleri #gündemhaberleri #haberleri #millieğitimbakanlığı

Referans sistemi ile En çok kazandıran ve üye olduğunuz zaman hemen 5$ veren sisteme kayıt olmak için TIKLAYIN Referansınız olan bir kişi yatırım yaptığında, yatırım miktarının %7‘si kadar kazancınız olacak.

1898 Kişi Okudu 213 Kişi Beğendi – Sende Beğenebilirsin 🙂

ANADOL UAJANSI TARAFINDAN BASIN KURULUŞLARINA SERVİS EDİLEN GÖRÜNTÜ TARAFIMIZCA SESLENDİRİLİP YORUMLANMIŞTIR
Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında gördükleri zorlu eğitimlerle terörle mücadelenin en önemli unsurlarından biri haline gelen komandolar, “su üstü harekatı” eğitimiyle zorlu deniz, göl, durgun su, akarsu şartlarındaki görevlere hazırlandı.
Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı, dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Komando İhtisas Kursu’na ev sahipliği yapıyor. Yılda bir kez düzenlenen ve gönüllük esasına göre başvuruların yapıldığı kursa sadece subay ve astsubaylar katılabiliyor.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkenin güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı verdiği başarılı mücadelede en önemli görevlerden birisini de mavi bereli komandolar üstleniyor.
– Su üstünden sızarak hedefi vurdular
Zorlu kursu tamamlayabilmek için yoğun çaba sarf eden komandolar, 8 aya yakın süren komando kursunun aşamalarından “su üstü harekatı” eğitimini de aldı.
Anadolu Ajansı ekibinin görüntülediği eğitimler sırasında, Eğirdir Gölü’nde uzun bir mesafeyi yüzerek geçen komandolar, hiç beklenmedik bir anda ve hesap edilmeyen noktadan karaya çıkarak hedefleri vurdu.
Ön yüzücü komandolar sessizliği sağlamak için tam teçhizatla yüzerek karaya çıktı. Kıyı keşfi yapan komandolar düşman hedefleri, mayınlar, doğal engelleri tespit ederek ellerindeki fener ile mors alfabesi aracılığıyla bottaki birliğe bilgi verdi. Bunu gören komandolar ardından kürek çekerek harekete geçti.
Mavi bereli Türk komandoları, senaryo gereği denizden botlar ile hiç beklenmedik zamanda ve yerden kıyıya yaklaştı. Karaya yaklaştıklarında devirdikleri botla kamufle olan komandolar yüzerek ilerledi.
Karaya ulaştıklarında sazlıkların arasından ansızın çıkan mavi bereliler, düşman hedeflerini yok etti. Ardından farklı bir yoldan dönüşe geçen komandolar, doğadan topladıkları malzemeler ile sal yapıp su üzerinden güvenli şekilde birliklerine döndü.
Komandolar, bu harekat ile her türlü su engelini aşma yöntemlerini öğrenerek deniz ötesi hedeflere sızma, komando harekatı icra etme ve sıyrılma konularında ustalaştı.
Komandolar, ayrıca teçhizatla askeri kurbağalama yüzme, kule atlama, su altı yüzme, dalış, su altından tüplü intikal, sal yapma, bot devirme, denizden ikmal gibi zorlu eğitimlere tabi tutuldu.
– “Dosta güven, düşmana korku” verdiler
Türkiye’nin dört bir yanından Eğirdir’e gelen subay ve astsubaylar, yılda bir kez düzenlenen ve gönüllük esasına göre başvuruların yapıldığı kursu bitirmek için su üstü komando harekatının yanı sıra “Derin kar ve şiddetli soğuklarda muharebe harekatı”, “Kara komando harekatı”, “Hava indirme harekatı” ve “Meskun mahallerde teröristle mücadele harekatı” safhalarına katıldı.
Güç, cesaret ve kararlılık gerektiren kursa katılan komandolar, eğitimlerde gösterdikleri başarıyla “dosta güven, düşmana korku” verdi.
– Kahraman komandolar mezun oldu
Dünyanın en zorlu eğitimleri arasında gösterilen Komando İhtisas Kursu’nu başarıyla tamamlayan 2’si kadın 75 komando, ant içip brövelerini taktı.
Dağ Komando Okulu’nda 30. ve 31. dönem temel eğitimlerini tamamlayan 75 subay ve astsubay için düzenlenen törende, komandoların bröveleri Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Emre Tayanç tarafından takıldı.
– Çok zorlu eğitim süreci tamamlandı
Tümgeneral Tayanç, törende yaptığı konuşmada, ant içme töreninin manevi değerinin çok büyük olduğunu söyledi.
Sınır güvenliği için başlatılan operasyonlarda görev alan askerlerin yüzde 95’inin Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda eğitim gördüğü bilgisini veren Tayanç, “Zorlu eğitim sürecinde 208 kişiden sadece 75 kişi bu eğitimi başarıyla bitirdi. 75 kahraman silah arkadaşımız çok ama çok zorlu bir eğitim sürecini tamamladı. Harekat bölgelerinde güven vereceğimiz dostlarımız olduğu gibi caydırıcı olacağımız, kendilerine korku sağlayacağımız düşmanlarımız var. Kahraman askerlerimiz burada aldıkları eğitim ışığında yorulmak, durmak bilmeden hep bir adım ileri gideceklerdir.” ifadelerini kullandı.
Tören geçişi yapan askerler, ardından 8 aydır görmedikleri aileleriyle bir araya gelerek özlem giderdi. Komandoların aileleri de bu kavuşma sırasında mutluluk gözyaşı

TÜRK KOMANDOLAR’DAN İNANILMAZ ZORLUKTAKİ EĞİTİM | ISPARTA EĞİRDİR DAĞ KOMANDO OKULU #eğitim #eğitimbilimleri #sondakikahaberleri #gündemhaberleri #haberleri #millieğitimbakanlığı

eğitim haberleri,eğitim haberleri güncel,gündem haberleri,okul haberleri,haberler,güncel haberler,2021 haberler,günün haberleri,eğitim,eğitim gündem,gündem haber,haber izle,uzaktan eğitime geçilecek mi,show haber izle,en son haber,okul haberleri son dakika,show tv haber,son haber,haber,show haber,gündem eğitim,2021 – 2022 eğitim öğretim,son dakika haber,haber videoları,haber izle son dakika,okullarda uzaktan eğitime geçilecek mi

By Caner

20 thoughts on “TÜRK KOMANDOLAR’DAN İNANILMAZ ZORLUKTAKİ EĞİTİM | ISPARTA EĞİRDİR DAĞ KOMANDO OKULU #eğitim #sondakika #gündem #meb”
 1. Abi lütfen İranlı Hulk’un Kazak gorili tarafından dövülmesiyle ilgili bir video çek
  Dayak yemesi çok komikti
  Yani, Persler eslinde bu
  içi boş bir davul gibi kalırlar 😂😂😂

 2. REİS SAYIN R.T ERDOĞAN ELHAMDÜLİLLAH 👐👌👍❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪💪💪

 3. Artık bu sekılde fızıkı kuvvet gerektırecek eğitimleri buyuk ordular bırakdı..Moduler biyonik kas dıye bır sey var artık..Kullanıcısının kuvvet hız ve dayanıklılık gibi savunma saldırı direncini arttıran ekıpmanlarla çok daha az enerjıyle çok daha uzun sure aktif görev yapılabılıyor..Onuda geçtim kara ve hava dronlarına dogru silah sanayi evriliyor..u.s miltary forces eq.dergisinde arı ve kuş ebatlarında üzerinde 10 tane minimalize edilmiş mermi yahut bomba taşıyan.nokta atısı yapabılen yüksek hız ve hareket kabılıyetı olan dronlar var..çok farklı bı yone dogru dünya evriliyo..rambo sahnelerı 50 sene sonra efsane destan mış gibi anlatılacak

 4. OKUL egitimi haric egitimimiz super !!! Okul egitimi bizim degilki , INGILIZ , abd egitimini yiyyorsunuz 80 yildir ondandir🤔😉😎

 5. Yuce Rabbim yar ve yardimciniz olsun kuzularimmm Allah sizi sevdiklerinize bagislasin Amin 🙏❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 6. Burası benim eğitim aldığım yerdir. Kışı daha bir zordur ki ben kışın almıştım . Allah yar ve yardımcıları olsun zordur zoooor

 7. Senin gibi yayıci çok az dostum 2 yıldır takip ediyorum haber kanalları halt etmiş gerçek vatan sever yayın bu işte reklam böyle yapilir

 8. Teşekkür ederim abi sizdin sayinizdan dünyadan haberimiz oluyor 🇰🇬🇰🇬🇰🇬🤘🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘Turan

Bir Cevap Yazın


Denizli Oto Ekspertiz İnternetten Para Kazanma Ek Gelir Hızlı para kazanma Ek Gelir Kazanma İnternetten Ek Gelir

%d blogcu bunu beğendi: