https://www.youtube.com/watch?v=i12O7gpwvZI #eyt #SonDakika #Haberler 2022

Referans sistemi ile En çok kazandıran ve üye olduğunuz zaman hemen 5$ veren sisteme kayıt olmak için TIKLAYIN Referansınız olan bir kişi yatırım yaptığında, yatırım miktarının %7‘si kadar kazancınız olacak.

Eyt Çıkarsa Ne zaman Emekli Olurum Hesaplama #EmeklilikteYaşaTakılanlar #EytFederasyonu #EYT #eytsondurum #eytsondakika #eytnezamancikar #BirAnEvvelEYT #EytHakGerisiTeferruat #eytyasası #eytkanunu Eyt Haberleri 2022

87 Kişi Okudu 2 Kişi Beğendi – Sende Beğenebilirsin 🙂

Web sitemizdeki konu linki: https://sgkbilgisi.com/eyt-cikarsa-ne-zaman-emekli-olurum-hesaplama/
Web site adresimiz: https://sgkbilgisi.com/
Twitter sayfamız: https://twitter.com/sgkbilgisi
Facebook sayfamız: https://www.facebook.com/sgkbilgisi/
#eyt #emeklilikteyasatakilanlar

Eyt çıkarsa ne zaman emekli olurum hesaplama işlemini yapmak isteyen birçok okurumuz var. Artık emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili düzenlemenin çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor ve 2023 seçimlerinden önce de çıkması bekleniyor. Herkes eyt haberlerini yakından takip ediyor ve Eyt’lilere müjdeli haberi bekliyor. Tabi konu hakkında en çok sorulan soru da doğal olarak EYT çıkarsa ben de yararlanır mıyım ya da EYT yasası çıkarsa ne zaman emekli olurum sorusu olmakta. Bu yazımızda bu soruların cevabını vermeye çalışacağım. Ayrıca son dakika eyt haberleri için sayfamızı takipte kalmanızı öneririm.

Eyt nedir ?

Öncelikle eyt ne demek sorusunun cevabı ile konuya başlayalım. EYT emeklilikte yaşa takılanlar kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Emeklilikte yaşa takılanlar ise ilk defa sigorta başlangıç tarihine göre emeklilik için gerekli prim gününü tamamlamış ancak yaşı tamamlamadığı için emekli olamayan kişilerdir. Örneğin 01.03.1996 tarihinde başladınız ve SSK’da normal emeklilik için gerekli olan 5825 günü tamamladınız ama 56 yaşı tamamlamadıysanız ve 56 yaşı bekliyorsanız siz de EYT’lisiniz.

Peki Eyt kimleri kapsıyor ?

Peki eyt nedir kimleri kapsıyor? Konunun en önemli kısmı burası. EYT herkesi kapsamayacak. Henüz taslak metin netleşmedi ancak yeni çıkacak yasa 08.09.1999 tarihi ve ya öncesinde başlangıcı olanları kapsayacak. 08.09.1999 tarihinden önce işe girenlerde normalde emekli olabilmek için gereken prim gününü tamamlamak yeterli olurken o tarihte çıkartılan yasa ile yaş şartı getirilmiş ve maç devam ederken kural değiştirilmişti. Dolayısıyla 08.09.1999 tarihi öncesinde prim ödemesi olanların mevcut hakları elinden alınmıştı. İşte çıkacak olan EYT yasası ile;

08.09.1999 tarihinden önce başlangıcı olanlar yaş beklemeden ya da yaş şartında indirim yapılarak emekli olabilecekler.
08.09.1999 tarihinden sonra başlayanlar emeklilik için gerekli prim günü şartını tamamlayıp yaşı bekliyor olsalar bile bu haktan yararlanamayacaklar.
Eyt’ye göre emeklilik hesaplama

Emeklilikte yaşa takılanlar eyt yasasından yararlanabilmeleri için aranan 08.09.1999 tarihi ve öncesindeki işe giriş şartını sağlamalıdır. Öncelikle SGK emeklilik tablosundan ilk defa prim ödeme tarihinize göre size gerekli olan gün sayısına bakınız. Normal emeklilik için gereken gün sayısını tamamladıysanız eyt hesaplamasına göre yaş beklemeden emekli olabileceksiniz.

Bu durumda eyt erken emeklilik yasası çıktığında 08.09.1999 tarihinden önce girişi olup SSK kapsamında 3600 günü, bağkur ya da emekli sandığı kapsamında 5400 günü tamamlayanlar yaş beklemeden emekli olabilecekler.
Eyt hesaplama tablosuna göre 08.09.1999 tarihi ve öncesinde girişi olan bağkur ve emekli sandığı çalışanları ise 9000 günü tamamladılarsa yaşa takılmadan emekli olabilecekler.
SSK kapsamında olanlar için ise eyt şartları ilk işe giriş tarihine göre aranan prim gün sayısına göre belirlenecek. Yukarıda linkini vermiş olduğum sayfadan ilk girişinize göre size gerekli olan prim gün sayısına bakabilirsiniz.
eyt yaş sınırı hesaplaması konusunda sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.
EYT ile emekli olduğunuzda ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi merak ediyor musunuz ? Alabileceğiniz emekli maaşını hesaplamak için hemen bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Eyt son durum nedir ?

Eyt son dakika haberlerine göre EYT için şu an taslak çalışmaları sürüyor. Hükümet artık düzenlemeye olumlu bakıyor ve seçimlerden önce çıkması bekleniyor. Eyt son dakika bugün başlıklı sayfamızdan konu hakkındaki son dakika gelişmelerini takip edebilirsiniz.

eyt,eyt nedir,eytlimiyim,eyt yasası,eyt antalya,eyt twitter,eyt hesaplama,eyt son durum,eyt haberleri,eyt şartları,eyt son dakika,eyt yaş şartı,eyt açıklaması,eyt çıkacak mı,eyt kademeli geçiş,haber,eyt ne zaman çıkacak,eyt son dakika haberleri,kıdem tazminatı,siyaset haberleri,emeklilikte yaşa takılanlar,bağkur tescil,spor haberleri,abo düzenlemesi,staj mağdurları,ekonomi haberleri,gündem haberleri

By Cenk

2 thoughts on “Eyt Çıkarsa Ne zaman Emekli Olurum Hesaplama #SonDakika #Haberler 2022 #eyt”
  1. 5000 bin gun 5000 bin ne salliyorsun primi ne yukseltiyorsun 1999 da gasp edilen hakkimiz 5000 bin 5000 bin oku bunu hemserim

Bir Cevap Yazın


Denizli Oto Ekspertiz İnternetten Para Kazanma Ek Gelir Hızlı para kazanma Ek Gelir Kazanma İnternetten Ek Gelir

%d blogcu bunu beğendi: