Çin Tayvan’ı Tamamen Kuşattı, Savaş Uçakları Havalandı, Füzeler Ateşlendi ! Son Dakika ! #SonDakika Haberler 2022 Güncel

Referans sistemi ile En çok kazandıran ve üye olduğunuz zaman hemen 5$ veren sisteme kayıt olmak için TIKLAYIN Referansınız olan bir kişi yatırım yaptığında, yatırım miktarının %7‘si kadar kazancınız olacak.

#sondakika #sondakikahaber #sondakikahaberleri #sondakikaofficial #sondakikakaberler #sondakikacom #sondakikahaberler #haber #sondakika #gazete #güçlütürkiye #afyasası #eyt #akp #yks2022 #altın #dolar #euro #piyasa #ertuğrul #rusya #ukrayna #akgençlik #RusyaUkrayna #haber #akp #uzunadam #tsk #receptayyiperdogan #rte #akparti #lider #cumhurbaşkanı #reis #asker #dünya

55 Kişi Okudu 5 Kişi Beğendi – Sende Beğenebilirsin 🙂

Çin Tayvan’ı tamamen kuşattı, Şavaş uçakları havalandı, füzeler ateşlendi !

Uluslararası medya tarafından ‘yeryüzünün en tehlikeli noktası’ olarak tanımlanan, Tayvan Boğazı’nda ve adanın çevresinde Çin gerçek mermilerle tatbikatlara başladı. Çin ABD Temsilciler Meclisi Başkanı, Nancy Pelosi’nin, Tayvan’dan ayrılmasından saatler sonra jetler, savaş gemileri ve uçak gemilerinin yanı sıra füzelerle gözdağı veriyor.

ABD’den son çeyrek asırda en yüksek düzey ziyaretin, gerçekleştiği Tayvan’ın Çin ordusu tarafından tamamen, kuşatıldığı görülüyor.

Çin medyasının yayınladığı haritada, Tayvan’ın çevresindeki altı bölgede askeri faaliyetin, olduğu göze çarpıyor. onikide başlayan tatbikatların, Tayvan çevresinde gerçekleşen en büyük gövde gösterisi olduğunu bildiriyor.

Çin Komünist Partisi’nin İngilizce yayın organı Global Times gazetesi, Çin ordusunun gövde gösterisini ‘Yeniden birleşme harekatının, bir parçası’ başlığıyla okurlarına sundu. Tayvan çevresindeki altı bölgeye hiçbir gemi yada uçağın girmesine, izin verilmeyeceğini kaydeden Global Times ayrıca, fırlatılan füzeler gece ateşlenen hava savunma sistemleri, kalkış yapan savaş uçaklarının görüntülerini yayınlıyor.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Hua Chunying’in açıklamalarını Twitter hesabından, paylaşan Global Times gazetesi, Pelosi ziyaretinden önce dolaşıma sokulan sloganı tekrarladı. Resmi yayın organı, “Çin elbette kararlı adımlar atacak ve ABD bunların sonuçlarına katlanmak zorunda kalacak. Sizi uyarmadığımızı söylemeyin” yazdı.

Çin’in resmen yer aldığı son iki savaştan önce kullandığı ‘Sizi uyarmadığımızı söylemeyin’ sloganı, son haftalarda oldukça popüler. Slogan 1962’deki Hindistan savaşı ve 1979’daki Vietnam çatışmasında, Pekin yönetiminin propaganda cümlesiydi.

Hava ve deniz ablukasına alınan Tayvan, onlarca uluslararası uçuşun iptal edildiğini açıkladı. Çarşamba günü Taoyuan havalimanından kalkması gereken 25 yolcu uçağı havalanamadı, havalimanına inmesi beklenen 26 uçuş da iptal edildi.

Güney Kore havayolu şirketleri de Tayvan’a düzenlenecek seferleri askıya aldı. Kore Havayolları yarın ve Cumartesi, Asiana Havayolları ise Cuma günü Tayvan’a uçmayacak.

Tayvan’a bazı noktalarda 12 mil kadar yaklaşan Çin ordusu, dünyanın korkuyla takip ettiği ada çevresinde çok sayıda balistik füze ateşledi. Dongfeng füzeleri, yerel saatle ikide adanın güneydoğusu ve güneybatısına doğru fırlatıldı.

Çin’in ateşlediği füzeleri uluslararası haber ajansları ‘son dakika’ koduyla duyurdu.

#haber #sondakika #sondurum #abd #taiwan #çin #tatbikat

Çin Tayvan’ı Tamamen Kuşattı, Savaş Uçakları Havalandı, Füzeler Ateşlendi ! Son Dakika ! #SonDakika Haberler 2022 #Güncel 2022

son dakika,son dakika haberleri,zelenskiy son dakika,rusya ukrayna son dakika,putin açıklama,biden abd ukrayna,son haberler,putin savaş,ukrayna savaş,nato ukrayna açıklaması,nato abd,nato’dan çin açıklaması,putin haber global,biden rusya,canlı izle,kievi donbas neresi,rusya savaş,ukrauna rusya savaşı,murat karataş,shaktar nerede,ukrayna rusya savaşı,rusya ukrayna haberleri,ukrayna,savaş haberleri,haber global izle,türkiye,nato rusya ukrayna

By Emir

Bir Cevap Yazın


Denizli Oto Ekspertiz İnternetten Para Kazanma Ek Gelir Hızlı para kazanma Ek Gelir Kazanma İnternetten Ek Gelir

%d blogcu bunu beğendi: