1. Ana Sayfa
  2. Haberler

ABD’den korkutan iddia! ‘Resmen savaşın tarihini verdiler; zamanı oldukça yakın #haberler #sondakika #SonDakika #Haberler 2022

ABD’den korkutan iddia! ‘Resmen savaşın tarihini verdiler; zamanı oldukça yakın #haberler #sondakika #SonDakika #Haberler 2022
+ - 0

Referans sistemi ile En çok kazandıran ve üye olduğunuz zaman hemen 5$ veren sisteme kayıt olmak için TIKLAYIN Referansınız olan bir kişi yatırım yaptığında, yatırım miktarının %7‘si kadar kazancınız olacak.

ABD’den korkutan iddia! ‘Resmen savaşın tarihini verdiler; zamanı oldukça yakın #haberler #sondakika #haber #sondakika #gazete #Şok Haber 2022

672 Kişi Okudu 9 Kişi Beğendi – Sende Beğenebilirsin 🙂

ABD’den korkutan iddia! ‘Resmen’ savaşın tarihini verdiler; zamanı oldukça yakın

Rusya-Ukrayna savaşı aylardır devam ediyor. Çatışmalar şiddetle sürerken, ABD ve Batılı istihbaratlardan korkutan bir savaş uyarısı geldi. Rusya’nın şimdiye kadar ‘özel askeri operasyon’ olarak ilan ettiği çatışmaların ‘resmen savaş’ ilanına dönebileceğini iddia eden yetkililer, bunun için ise 9 Mayıs tarihini verdi. 9 Mayıs tarihinin ise Rusya için bir önemi olduğuna dikkat çekildi.

Rusya-Ukrayna savaşı 2 aydan fazla süredir devam ediyor. Geçtiğimiz hafta savaşın en çok etkilerinin hissedildiği Mariupol kentindeki sivillerin büyük bir kısmının tahliye edilmesi nedeniyle sevinç yaşanırken, çatışmaların Ukrayna genelinde devam etmesi bölgeden üzücü görüntülerin gelmesine neden oluyor.

Nitekim Mariupol Belediye Başkanı Vadym Boychenko da bu sabah yaptığı açıklamada Mariupol kentindeki çelik fabrikasında halen 200’den fazla sivilin olduğunu söyledi. Kentte ise toplamda 100 bin sivilin olduğu düşünülüyor.

Öte yandan dün akşam ise ABD ve Batı istihbaratından korkutan açıklamalar geldi. İstihbarat yetkilileri, Rusya lideri Vladimir Putin’in Ukrayna’ya ‘resmen savaş’ ilan edebileceğini söylüyor. Rusya, 69 gündür devam eden çatışmaların savaş değil ‘askeri bir operasyon’ olduğunu iddia ediyor.

Bu konuyu değerlendiren CNN, resmi bir savaş ilanının halk desteği potansiyelini artırabileceğini ifade etti. Bunun yanı sıra ülke yasalarına göre Putin’in yedek güçleri harekete geçirip askere alımları artırma hakkı da olacak.

9 Mayıs’ın tarihinin ise bir önemi var. Rusya’da ‘zafer Günü’ olarak bilinen 9 Mayıs, ülkenin 1945 yılında Nazileri mağlup etmesi nedeniyle kutlanıyor.

Bu nedenle Batılı yetkililer, Putin’in o günün sembolik değerini kullanarak yeni bir savaş ilanında bulunmasını ihtimal dahilinde görüyor. Bu nedenle istihbarat yetkilileri, bu olası senaryoya odaklanmaya başladı.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, geçtiğimiz hafta buna benzer ifadelerde bulunarak, “Sanırım Rusya artık ‘özel askeri harekat’ teriminden vazgeçecek. Rusya’nın daha fazla insan ihtiyacı var” sözlerine yer vermişti.

—–Video haber konu içeriği : ——-

haberler
son dakika haberleri
dünyadan haberler
haber global
son durum haberleri
son dakika haber
haber canlı
haberler son dakika
ukrayna
rusya
ukrayna son dakika
ukrayna savaş görüntüler
ukrayna rusya savaşı
ukrayna rusya son durum
ukraine war
ukrayna rusya
rusya ukrayna son durum
rusya ukrayna savaşı
rusya vs ukrayna
rusya ukrayna
rusya ukrayna savaşı son dakika
rusya ukrayna son dakika
war
savaş
zelenski
putin
katliam
bucha
Rusya-Ukrayna savaşı
kabus görüntüler
ölü insan
infaz
toplu mezar
+18
Kiev
Vladimir Zelenski
silah
Son dakika!
Ukrayna’ya ağır darbe
Rusya-Ukrayna savaşı
ibs haber ajans
Mariupol
savaşın tarihini verdiler
savaş
tarih
zamanı oldukça yakın
Resmen
korkutan iddia
iddia
ABD
9 Mayıs

@İBS-Haber-Ajans

#haberler #sondakika #haber #sondakika #haberglobal #savaş #ukrayna #ukraine #ukrainerussia #ukraina #rusya #rusyaukrayna #rusyaukraynasavaşı #rusyaukraynasondakika #rusyaukraynakrizi

haber,son haberler,şok,alsana haber,son dakika haberleri,haberglobal,gündem haberler,haber global,başakçokan,haber global izle,alişan,cansever,sondakika,son dakika,gökhangöz,baharcandan,show tv izle,bahar candan,show tv programları,yelizyeşilmen,benzin,samara,show tv,ukrayna,türkiye,protesto,eceerken,rusya protesto gösterileri,erolköse,show tv didem arslan yılmaz,ebrupolat,global tv,ebru polat,beniiknaet,didem arslan yılmaz,rusya ukrayna canlı

Yazar Hakkında

Yorum Yap